حذف پس زمینه از عکس در فتوشاپ

حذف پس زمینه از عکس در فتوشاپ

حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

 

حذف پس زمینه عکس یکی از مهمترین کارهایی است که هرکسی که با فتوشاپ و یا گوشی سروکار دارد انجام میدهد.

 

در این مقاله میخوام به شما ابتدایی ترین نیاز هر شخصی که با فتوشاپ سروکارداره رو بهتون آموزش بدم تا بتونید هرجایی که به سوژه تون در عکس  نیاز دارید ازش به سادگی استفاده کنید.

بیشتر کسانی که با فتوشاپ آشنا نیستند به این دلیل هست که ترس از یادگرفتن فتوشاپ دارند و یا چون با آموزش های نامناسب شروع کردند سراغ فتوشاپ نمیرند و به سختی با نرم افزار های موبایل ساعت ها وقت خود را هدر میدهند تا یک پس زمینه از عکس را بادقت فراوان جدا کنند اما حالا شما میتونید با ساده ترین و جذاب ترین روش این تکنیک جذاب رو یاد بگیرید.

 

 

عکسها در فتوشاپ به دو دسته تقسیم میشن :

دسته عکسهای ساده و پیچیده ، عکسهایی که  پس زمینه هاشون تک رنگه که جزو دسته عکسهای ساده ست

و عکسهایی که پس زمینه های تصویری دارند که شامل طبیعت ،انسان های پشت سر و… که جزو دسته عکسهای پیچیده قرار میگیرند ،اگه میخوای حذف پس زمینه عکسهای

پیچیده رو یاد بگیری مقاله حذف پس زمینه عکس های پیچیده رو حتما مطالعه کن.

 

عکس های ساده

 

برای حذف پس زمینه عکسهای ساده ، میخوام با دو روش بهتون یاد بدم که چطوری حرفه ای بشی و در کمترین زمان پس زمینه عکستو از سوژه ای

که میخوای داشته باشی جدا کنی .

 

1- در مرحله اول عکس رو باز میکنیم. به این صورت که به روش زیر گفته شده از سمت چپ شروع کنید وانجام بدید تا عکستون باز بشه.

File+New+open

 

حذف پس زمینه در فتوشاپ

 

2- حالا که عکس رو باز کردین باید قفل عکس رو بردارید تا بتونید پس زمینه رو حذف کنید برید  سمت راست فتوشاپ در پنل لایه ها و قفل رو با کلیک سمت چپ ماوستون نگهدارید و به سمت سطل زباله بندازید ویا دوبار روی قفل بزنید تا قفل برداشته بشه.

 

پس زمینه رو چطوری حذف کنم

 

روش اول برای حذف پس زمینه عکس در دسته ساده:

1 – به روشی که در پایین نوشتم مرحله به مرحله انجام بدید تا پنجره مورد نظرمون رو باز کنیم. لایه عکس رو انتخاب کنید  Select زبانه +Color Rang

آموزش حذف پس زمینه

 

2 – وقتی پنجره Color Rang باز شد پس زمینه تون رو انتخاب کنید ، اینجا میتونید ببیند که در پنجره Color Rang پس زمینه سفید شده و سوژتون مشکی .

این یعنی اون قسمتی که  سفیده ، انتخاب شده و شما بعداز اینکه OK رو بزنید کارتون تموم شده.

آموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ

 

3- توی این مرحله میبیندید که پس زمینه تصویر شما به حالت انتخاب درامده و با زدن دکمهDELETE از صفحه کلید میتونید عکس رو حذف کنید.

 

چطوری پس زمینه عکس حذف کنم

 

اگه سوالی در رابطه با  آموزش حذف پس زمینه عکس از فتوشاپ داشتید از طریق راه های ارتباطی میتونید از ما بپرسید و یا برامون نظر بگذارید.

 


میدونستی سایت ما آموزش تخصصی فتوشاپ داره؟

میدونستی وقتی بیای تو سایت نمیتونی ازش دل بکنی؟میگی چرا؟ خودت یه سر بزنی متوجه میشی که چقدر با بقیه سایتهای آموزشی فرق میکنه و به ساده ترین و روان ترین حالت ممکن بهت آموزش میده تا بتونی بدون استرسی وارد بازار کار بشی و از برنامه فتوشاپ برای خودت درآمد زایی کنی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *